Kayıt İşlemleri
“Kayıt İçin İstenen Evraklar Nelerdir? Ne Zaman Kayıt Yaptırmalıyız?”

Değerli velilerimiz;

Kurum kayıt işlemleri yapıldıktan sonra lütfen aşağıdaki formları doldurarak ilgili müdürlüğümüze iletiniz.

1- Veli Protokolü

2- E-Okul Bilgi Formu 

3- Öğrenci Sağlık Formu

4- Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgilendirme ve Rıza Formu

5- Kişisel Verilerin Korunması ve işlenmesi Politikası Aydınlatma Metni

6- Kişisel Veri Başvuru Formu 

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
2021-2022 Kayıt Dönemi için;

* 9. sınıf kayıtlarında; LGS sınav sonuçlarına göre öğrencimiz kurumumuzca açıklanan indirim oranları sonucu farklı bir oranda indirim kazanırsa yüksek olan indirim oranı esas alınarak kayıt yeniden düzenlenir.

*Velilerimiz dilerse, kayıt yenileme işlemlerinde; 2020-2021 eğitim-öğretim yılı ödemelerini tamamladıktan sonra yeni dönem ödemelerini belirledikleri ödeme planına uygun olarak başlatılabilirler.

*Ödeme planları velilerimizin isteği üzerine belirlenen aylardan başlayıp en geç 2022 Mayıs ayına kadar yapılacaktır.

* Aylık ödeme tarihleri, her ayın 17′ sine kadar olan günler içerisinde planlanacaktır.

* Yemek hizmeti; Anaokulu ve İlkokulumuzda üç öğündür, Ortaokulumuzda ise bir öğündür ve hizmetten yararlanmama opsiyonu sunulmamaktadır. Yalnızca Lisemizde yemek hizmeti isteğe bağlı olarak sunulmaktadır.

*Kıyafet, kırtasiye ve yıl boyunca kullanılacak olan yayınların (MEB’ in verdiği ders kitapları haricindeki tüm Türkçe ve Yabancı Dil yayınları) ücretleri okul fiyatlarına dahil olmayıp, hizmet veya ürün alım işlemleri okul kayıt işlemleri sırasında gerçekleştirilecektir.

ÖDEME SEÇENEKLERİ ve AVANTAJLARI

*Peşin ödemelerde ve kredi kartı ile tek çekimlerde % 5 ek indirim uygulanır.(31 Mayıs 2021′ e kadar)

* Kardeş kayıtlarında; kardeşlerden her birine % 5 indirim uygulanır.

* Öğretmen çocuklarına 500 ₺ indirim uygulanır.

* Kredi kartına taksitlendirme, yasal olarak verilen taksit sayısı 9 dur.( +3 ya da +4 taksit bankalar opsiyon olarak verebilir)

* Banka OKUL TAHSİLAT SİSTEMİ ile ödeme imkanı sağlanmaktadır.

* Verilen talimat ile ödenecek miktarın, kredi kartından her ay otomatik olarak çekilme kolaylığı sağlanmaktadır. (Mail Order sistemi)

* Eft veya Havale yöntemi ile ödeme alınmamaktadır.

*Tüm ödeme seçeneklerinde toplam ödenecek tutar kadar senet alınmaktadır.

*İade yapılacak durumlar oluşabileceğinden, yapılan ödeme yöntemine göre ödeme aracının bilgileri alınır.

*Kayıt Kabul Birimlerimiz 8.30 – 17.30 saatleri arasında sizlere yardımcı olmak için görev yapmaktadır.

 

Okullarınıza Kayıt ile İlgili bilgi Alabilir miyim?

Kayıtlar erken başvuru sistemine dayalıdır. Kayıt süreci velilerimiz ve çocuklarımız ile görüşülerek yürütülmekte olup velilerimizin öğrencilerinin eğitim göreceği ortamları görerek karar vermelerinin önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu nedenle rehber eşliğinde randevulu okul tanıtım gezileri düzenliyoruz. Kayıt sürecimiz yıl boyu devam etmektedir. Ancak öğrencilerimizin eğitim ve öğretim gelişimlerinin aksamaması için MEB’in okul takvimine uyulmasının uygun olduğunu düşünüyoruz.

ÖZEL ŞEHİR KOLEJİ’ne Ne Zaman ve Nasıl Başvurabiliriz?

Her yıl ocak ayı içerisinde başladığımız yeni kayıt dönemi sürecinde bizzat başvuruda bulunabilirsiniz. Sizlerle özel olarak Halkla İlişkiler ve Kayıt Kabul birimimiz ve birim müdürlerimiz ilgilenecektir. Ayrıca web sitemizin kayıt kabul kısmındaki aday kayıt formunu doldurabilir ve sizlere bu konuda dönüş sağlamamızı bekleyebilirsiniz.

Telefonla ulaşmak isteyen velilerimize okul tanıtımı adına yeterince detaylı bilgi aktarma olanağımız olmadığından daha iyi hizmet verebilmek için sizleri randevu alarak kampüsümüze bekliyoruz.

Ara Sınıflara Öğrenci Alıyor musunuz? Alıyorsanız Nasıl ve Ne Zaman Başvurabilirim?

Kontenjanlarımızın müsaitliği ölçüsünde ara sınıflara da öğrenci almaktayız. Okulumuzun   eğitim öğretim stratejileri gereği bütüncül bir yaklaşım uygulanmaktadır. Yani kontenjanlarımızın çoğunu mevcut öğrencilerimiz (İlkokul 1. sınıfa anaokulumuzun 5 yaş gurubundan gelen öğrencilerimiz, ortaokul 5. sınıfa ilkokul 4. sınıftan gelen öğrencilerimiz şeklinde) doldurmaktadır. Kontenjanlarımız hızla dolduğundan yeni kayıt dönemi başladığında başvuru yapabilirsiniz.

Erken Kayıt Dönemi Avantajlarınız Var mı?

Her yeni kayıt döneminde okulumuzun erken kayıt avantajları oldukça fazladır. Yüksek indirim oranları, avantajlı kampanyalar, uzun taksit imkanı bunların başında gelmektedir. Erken kayıt imkanından yararlanacak velilerimize ayrıca, yaz okullarımızda açılan programlara katılmak isterlerse özel indirimler de uygulanmaktadır.

Sınav hazırlık ve İngilizce dil eğitimi adına sınıf seviyelerine göre evde pratik yapacakları dijital eğitim platformunu da ücretsiz olarak tanımlamaktayız. Okulumuzda yapılacak bazı etkinlik ve aktivitelere (sınıf seviyelerine uygun olarak) davet edilerek ücretsiz katılabilirsiniz. (Bilim şenliği, hafta sonları yapılan bazı sanat ve spor atölyeleri vb.)

Kayıt İçin İstenen Evraklar Nelerdir? Ne Zaman Kayıt Yaptırmalıyız?

Okullarımıza kesin kayıtlar, yeni dönem kayıtlarımızın başladığı ocak ayından itibaren yaptırılabilir;  Ancak öğrenciler bir sonraki eğitim döneminde okulumuzda eğitim öğretim programına başlayacaklardır. Bu nedenle kaydını, erken kayıt döneminde gerçekleştiren velilerimiz bazı fiyat avantajlarından yararlanmakla yetinmeyip uzun taksit avantajını da yakalamış olacaklardır.

Kayıt sırasında öğrenci ve veli nüfus cüzdanı fotokopisi ve bir adet öğrenci vesikalık fotoğrafı yeterli olmaktadır. Diğer tüm işlemler için gerekli evrakları sizler için bizler hazırlayacağız.

ÖZEL ŞEHİR KOLEJİ Eğitim Bursu Veriyor mu?

Kolejimizde eğitim bursu bazı kriterleri sağlayan öğrenciler için verilmektedir.

Okulumuza yeni başlamak isteyen öğrencilerimiz için şubat ayında il genelinde yapılacak olan MEB onaylı bursluluk sınavlarımızda (başarı sıralaması baz alınarak) eğitim bursları verilmektedir.

Ayrıca 9. Sınıf öğrencilerini LGS (Lise Giriş Sınavları) sonuçlarına göre de farklı bursluluk oranları ile kayıt yapmaktayız.

Yukarıda belirtilen durumlar dışında spor, sanat, bilim vb. dallarda kişisel veya takım olarak Türkiye 1, 2, 3. lüğü başarısına ulaşmış, milli sporcu olarak Avrupa veya dünya çapında katıldığı yarışmalardan alınan derecelerin beyanı sonucunda Okul Yönetim Kurulunun belirleyeceği burs oranları ile kayıt yapmaktayız.’